معرفی کتابخانه معرفی کتابخانه

معرفی کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه دامغان

 

کتابخانه ها بعنوان حافظان علم  و فرهنگ و گنجینه دانش بشری ، از ارگانهای  اساسی  و بسیار مهم هر جامعه ای  محسوب می گردند ، که کار عظیم  خدمت رسانی فرهنگی را بعهده دارند. در راستای  ایفای این نقش  مهم ، کتابخانه های  دانشگاهی از وسیعترین  گروه های  خادمان فرهنگی  بوده  ، تا آن حد که  شاید  بتوان  گفت در هر دانشگاه ، کتابخانه آن ، قلب آن  دانشگاه  است .

 

کتابخانه مرکزی  و مرکز اسناد  دانشگاه  دامغان  مجموعه ای  است زیر نظر معاونت  پژوهشی  و فناوری  دانشگاه  که با  فعالیت  جدی و مستمر خود  منابع مورد نیاز محققین  را  تأمین  می نماید .

کتابخانه مرکزی دانشگاه  دامغان که از سال 1381 بنام  کتابخانه مرکزی شادروان  دکتر محمد مسعود منصوری نام  گذاری شده است . در سال  1368 تأسیس  و از سال 1371 با زیر بنای  250 متر مربع با راه اندازی رشته زمین شناسی دردانشگاه ، فعالیت رسمی خود را آغاز نمود. این  کتابخانه با مجموعه سه هزار و اندی کتاب و تعداد حداکثر 10 عنوان نشریه ( فارسی و لاتین ) فعالیت خود را شروع نمود . پروژه ساختمان  جدید کتابخانه مرکزی دانشگاه  دامغان از سال 1388 با زیر بنای 3500 متر مربع در دو طبقه آغاز و پس از 18 ماه به بهره برداری رسید، که در مهر ماه سال 1389، انتقال به ساختمان جدید صورت گرفت این ساختمان درمرداد سال 1389 ومصادف با ولادت با سعادت حضرت حجت(ع) وبا حضوروزیر وقت علوم ، تحقیقات وفناوری افتتاح شد . درحال حاضر ( 15 شهریور 1397 ) کتابخانه مرکزی دانشگاه  دامغان  با مجموعه ای بالغ بر 53623 جلد کتاب فارسی و 8747 جلد کتاب لاتین، 250 عنوان نشریه (فارسی و لاتین ) و 1300 عنوان پایان نامه به کارخود ادامه می دهد .