کتابخانه الکترونیک و دیجیتال آذرسا

پایگاه های اطلاعاتی

 ♦♦ – قابل توجه اعضاء هیآت علمی دانشگاه 

در راستای توسعه فعالیت های کتابخانه مرکزی همگام با پیشرفت فناوری، تنوع بخشی به کانال های فروش کتاب های انتشارات دانشگاه و نیز در راستای کاهش هزینۀ خرید (نسبت به نسخۀ فیزیکی) و استفاده از کتاب توسط دانشجویان گرامی، به استحضارمی رساند کتاب های تألیفی و ترجمه ای همکاران محترم که طی سال های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ در انتشارات دانشگاه دامغان به چاپ رسیده است برای بهره برداری به صورت الکترونیکی ودرمحیط اپلیکیشن دروب سایت طاقچه به آدرس taaghche.com  بارگذاری شده است. در گزینۀ جستجو” انتشارات دانشگاه دامغان ” درج شود عناوین همه کتاب ها رؤیت می شود. بدین وسیله مراتب جهت بهره برداری، به دانشجویان دروس مرتبط و دیگر موارد، نظیرمعرفی به همکاران سایر دانشگاه ها به اطلاع می رسد.                                     https://taaghche.com/download—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

قابل توجه دانشجویان محترم دانشگاه دامغان
بدینوسیله به اطلاع می رساند دسترسی به پایگاههای الکترونیکیSciencedirect, SpringerLink, Taylor and Francis, Wiley, JCR, WOS, Scopus…)  و همچنین امکاناتی مانند بررسی سرقت علمی/تشابه‌یاب (از طریق نرم افزار iThenticate و Turnitin ) و بررسی و غلط یابی املایی و انشایی (از طریق نرم افزار Grammarly)  از طریق سایت http://du.daneshlink.ir برای کلیه کاربران دانشگاه (اعضای هیأت علمی و دانشجویان در تمام مقاطع) بدون محدودیت فراهم شده است. استفاده از سایت مذکور در محدوده IP های دانشگاه بدون نیاز به نام کاربری و در خارج از آن از طریق ثبت نام با ایمیل دانشگاه امکان پذیر می باشد.

http://du.daneshlink.ir

در این پایگاه به پایگاه های عمومی، استنادی و اختصاصی دسترسی خواهید داشت. 

فهرست پایگاه های اصلی براساس ترتیب الفبایی، کلیک کنید: پایگاههای اصلی

*****************************************************************************************************************************************************************

کتابیران مرکز پخش کتاب های ناشران دانشگاهی و خصوصی کشور
دانشجویان، اساتید و اعضای محترم کتابخانه مرکزی دانشگاه دامغان می توانند کتاب های درسی، کتاب های مورد علاقه خود و
کتاب های در دست امانت شان را، که آسیب دیده و یا گم شده است را از طریق این سایت تهیه نمایند. 

 

آدرس پستی: تهران، میدان انقلاب، خیابان کارگر جنوبی، بین خیابان روانمهر و وحید نظری، بن بست گشتاسب، پلاک ۸

۰۲۱-۶۶۴۸۳۵۴۵
۰۲۱-۶۶۴۱۱۱۷۳

https://www.ketabiran.ir/Info/branch

پشتیبانی۶۶۴۱۱۱۷۳۶۶۴۸۳۵۴۵-۰۲۱

ارتباط در تلگرام و واتساپ: ۰۹۳۹۸۸۱۶۵۹۲

تلگرامhttps://t.me/ketabiranpakhsh

Email:ketabiran@yahoo.com

——————————————————————————————————————————————–

سنا: سامانه نشریات ایران

با توجه به رویکرد اصلی سازمان اسناد و کتابخانه ملی با عنوان «حافظه ملی در خانه هر ایرانی» و با هدف «توزیع عادلانه » و «دسترسی آزاد» به اطلاعات، سامانه سنا (سامانه نشریات ایران) مشتمل بر فهرست و محتوای دیجیتال نشریات، ‌روزنامه‌ها و مجلات ایرانی از آغاز تا کنون در اختیار کاربران و پژوهشگران ایرانی قرار گرفته است.

” سامانه سنا “ توسط سازمان اسناد و ککتابخانه ملی ایران راه اندازی و در دسترس قرار گرفته است. در این سامانه، متن کامل نشریات ایران از دورۀ قاجار تاکنون به صورت تمام متن در دسترس کاربران قرار دارد. این پروژۀ بخشی از پروژۀ کتابخانه ملی تحت عنوان ” حافظه ملی ایرانیان” با هدف توزیع عادلانه و دسترسی آزادنه اطلاعات است.

پژوهشگران و دانشجویان و هر ایرانی علاقمند به گذشته تاریخ این سرزمین می تواند از متن کامل نشریات اسکن شده در این سامانه استفاده نماید. پایگاه های موجود در این سامانه:

۱ – نشریات دورۀ قاجاریه ( ۱۱۹۳ – ۱۳۴۴ ق)

۲ – نشریات دورۀ پهلوی اول ( ۱۳۰۴ – ۱۳۲۰ ش)

۳ – نشریات دورۀ پهلوی دوم ( ۱۳۲۰ – ۱۳۵۷ ش)

۴ – نشریات دورۀ پهلوی اول ( ۱۳۵۷ –… ش)

۵ – نشریات لاتین
https://sana.nlai.ir